VIDEO/ Leipzig përmbys gjithçka brenda pak minutash

Po luhen dy takimet e para të mbrëmjes së sotme, të vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Champions League.

Rezultati momental:

Grupi G

Leipzig -Zenit St. Petersburg 2-1 (Laimer 49′ Sabitzer 59′ / Rakitsky 25′)

Grupi H

Ajax- Chelsea 0-0 

Pjesa e parë: Janë mbyllur pjesët e para në Holandë e Gjermani, ku vetëm sfida mes Leipzig dhe Zenit prodhoi gola. Janë rusët ato që po udhëheqin 1-0 përballë vendasve, me Rakitsky që u tregua i saktë në goditjen e bërë në minutën e 25. Në takimin tjetër, Ajax shënoi përballë Chelsea, por goli nuk u akordua i rregullt, duke iu drejtuar dhomave të zhveshjeve me barazimin 0-0.

Grupi G

Leipzig -Zenit St. Petersburg 0-1 (Rakitsky 25′)

Grupi H

Ajax- Chelsea 0-0