Chelsea befason Ajax-in në “frymën e fundit”, vendos Batshuayi (VIDEO)

Chelsea ka arritur që të marrë një fitore shumë të rëndësishme 1-0 në transfertën ndaj Ajax. Blutë e Londrës befasuan skuadrën holandeze katër minuta nga fundi i kohës së rregullt.

Pas një aksioni të bukur të Pulisic nga krahu i majtë, Michy Batshuayi është në vendin dhe në kohën e duhur për ta shtyrë topin në rrjetë.

Kjo fitore e ngjit ekipin anglez në kuotën e 6 pikëve, po aq sa Ajax, duke ë bërë edhe më interesant situatën në Grupin H. /R.Lika-Koha Jone/