Formacioni me 11 yjet që mbetën jashtë garës për “Topin e Artë”

Të hënën u zbulua lista me 30 finalistët për “Topin e Artë”. “France Football” ditën e djeshme orë pas ore tregoi listën e lojtarëve me anë të disa postimeve në Twitter.

Gjithsesi ka pasur edhe yje që kanë mbetur jashtë dhe sipas mediave ndërkombëtare duhet të ishin pjesë e saj.

Jan Oblak (Atlético Madrid)

Joshua Kimmich (Bayern Munich)

Leonardo Bonnuci (Juventus)

Andy Robertson (Liverpool)

Fernandinho (Manchester City)

Miralem Pjanić (Juventus)

N’Golo Kanté (Chelsea)

Thiago Alcântara (Bayern Munich)

Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

Harry Kane (Tottenham)

Fabio Quagliarella (Sampdoria)