Formacionet zyrtare/ Gjimshiti titullar ndaj yjeve të Guardiolës

Berat Gjimshiti do të ketë mundësinë sonte në mbrëmje që të tregojë vlerat e tij të vërteta, pasi do të sfidojë një nga skuadrat më të mira në botë, Manchester City. Mbrojtësi i kombëtares sonë do të zbresë në fushë nga minuta e parë në “Etihad Stadium”, teksa Gasperini ka vendosur që t’i besojë një fanellë titullari pas paraqitjeve shumë të mira në kampionat.

Aguero-Sterling dhe Mahrez do të jetë trinomi që do të hedhë në fushë ndërkohë trajneri Pep Guardiola.

MANCHESTER CITY : Ederson; Walker, Fernandinho, Mendy; Foden, Rodri; Mahrez, De Bruyne, Gündogan; Sterling; Agüero  

ATALANTA : Gollini; Toloi, Djimsiti, Masiello; Castagne, Freuler, De Roon, Gosens; Malinovskiy; Papu Gomez; Ilicic

Image