Ishte dënuar për disa vepra penale, arrestohet shqiptari që ishte në kërkim ndërkombëtar

Një person i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli është arrestuar nga policia ditën e sotme.

Personi i vënë në pranga është Fred Gjoni i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritet italiane pasi në prill të vitit 2005 është dënuar me 11 vite e 3 muaj burgim , për veprat penale”Organizatë kriminale”, “Vjedhje me armë” dhe “Plagosje.”

43- vjeçari Gjonaj ishte banues në Kurbin dhe do të ekstradohet drejt Italisë për të kryer dënimin.

Njoftimi i plotë:

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Arrestohet një tjetër shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Shërbimet policore të Komisariatit Kurbin, pas informacioneve të marra në rrugë operative dhe një pune të mirë organizuar, në bashkëpunim me Interpol Tirana ,arrestuan me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

Fred Gjonaj, 43 vjeç, banues në Kurbin

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata në Forli / Itali, në Prill 2005, e ka dënuar me 11 vite e 3 muaj burgim , për veprat penale”Organizatë kriminale”, “Vjedhje me armë” dhe “Plagosje” parashikuar nga Kodi Penal Italian.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.