Keni bërë plane sot? Ja si pritet të jetë moti këtë të shtunë

Territori Shqiptar gjatë ditës së sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta, më të dukshme do të jenë në zonat malore.

E shtunë, 19 tetor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 23 °C

në vendet e ulëta: 13 / 24 °C

në vendet malore: 9 / 22 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.