Dy gola të ngjashëm, Vllaznia dhe Partizani bëjnë paqe në 45 minutat e para (VIDEO)

Vllaznia dhe Partizani nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 1-1 në pjesën e parë. Të dyja skuadrat do të shënon dy gola shumë të ngjashëm për nga ekzekutimi.

 

Fillimisht në minutën e 15-të, Çinari provoi me një goditje në hyrje të zonës që u ndal nga portieri Sherri dhe më pas shkoi te Cordeiro, i cili e shoqëroi në rrjetë.

3 minuta më pas, Gilman Lika provoi me një gjuajtje që u ndal nga Hoxha dhe më pas Krymi u tregua i vëmendshëm duke e shoqëruar në rrjetë.