Xhudoja kosovare nuk ngopet, medalje edhe nga Kampionati Botëror

Xhudo vijon të sjellë medalje për Kosovën.

Pas të medaljes së bronzit në Kampionatin Europian, xhudistja Dardane, Laura Fazliu është larguar me medalje bronzi edhe nga Kampionati Botëror U-21.

Edhe një medalje nga Kampionati Botëror për xhudon! Bravo Laura Fazliu na bane krenar sot,” shkruan trajneri i saj, Driton Kuka.

19 vjeçarja e cila garoi në disiplinën -63 kilogramë dhe i jep shpresa vetes për të qënë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.