Plani qeveritar B – Destabilizim i kontrolluar për të shantazhuar Europën

Vendimi i Brukselit për negociatat dhe një plan B i qeverisë shqiptare u analizuan këtë të enjte nga emisioni “Ju flet Moska” i Kastriot Myftaraj në RTV Ora.

Myftaraj: BE nuk e ka pranuar kërkesën e qeverisë shqiptare për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE. Pak a shumë pritej, por nuk dëshirohej. Arsyeja nuk është ajo që thotë kryeministri se BE ka probleme të brendshme. Qeveria shqiptare ka lënë të kuptohet se ka një plan B nëse nuk i pranohet kërkesa për hapjen e bisedimeve.

Për të mësuar se kush është plani B i qeverisë shqiptare dhe në çfarë konsiston shikoni videon e plotë të emisionit.