Fotoja e Ramës në Bruksel që habiti zyrtarët e BE

Kryeministri Edi Rama ndodhet këto ditë në Bruksel për të lobuar për hapjen e negociatave. Por me shumë se fjalimet e Ramës, ajo që ka rënë në sy në institucionet e kreut të qeverisë.

Në foton më poshtë ai shfaqet me Presidentin i Këshillit të Europës në detyrë, Donald Tusk. Kryeministri ka veshur pantallona që ngjajnë më shumë me tuta, si dhe atlete.