Dëmtimi i rëndë për Sanchez, mbyllë para kohe vitin

Nuk ka aspak lajme të mira për Interin nga miqësorja e fundit mes Kilit dhe Kolumbise. Alexis Sanchez ka pësuar një dëmtim serioz në kavilie pas një ndërhyrje dhe do të qëndrojë të paktën 5 javë jashtë fushave të lojës.

 

Ai pritet që të mungojë më shumë se dy muaj, ndërkohë që nuk përjashtohet as mundësia që të qëndrojë më gjatë nëse do të krhet operacion. Kiliani pritet të mungojë ndaj Sassuolos, Parmës, Brescias, Bologës dhe Veronës në kampionat, ndërkohë që në Champions nuk do të jetë në dy ndeshjet vendimtare ndaj Dortmundit.

Kontrollet e radhës mjekësore mund të japin një indicie më të saktë se sa do të mungojë 5 javë, apo 2-3 muaj. /R.Lika-Koha Jone/