Avokati Ngjela zbardh kërkesat e amerikanëve për Vuçiçin. Rama nuk është me çështjen shqiptare

Avokati, Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora zbuloi kërkesat e amerikanëve për Vucicin.

NgjelaÇfarë sjell si risi ardhja e këtyre të dyve? Antikorrupsionin. Nuk e dimë se çfarë do sjellin si risi në politikën shqiptare, por dimë që janë me një politikë shumë të thekshmë patriotike. Sidomos Kurti. Pse vajti ky atje? Grena u shkoi në Novisad dhe e kërcënoi. Ka kërcënuar Vucicin pasi e ka takuar 10 minuta kok më kokë. Rrethi i tij i administratës thotë që asnjë nuk ishte brenda por kur hynë atje panë Vucicin e tmerruar. Dhe i ka thënë dua njohjen e Kosovës se e kanë njohur 1100 shtete.