Aksident në Itali, vdes tragjikisht 42-vjeçari shqiptar

Një 42-vjeçar shqiptar është aksidentuar për vdekje në Itali.

Sipas mediave italiane, viktima ështe shtetasi Mentor Carkaxhia me origjinë shqiptare, por banues në Bondeno.

42-vjeçari po drejtonte në drejtim të kundërt makinën e tij “Chervrolet”, e cila goditi makinën “Peugeot”, në të cilën ndodhej çifti i moshës 41 dhe 46 vjeç.

Çifti është dërguar në spital, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.