Aksident në Fier, makina përplas dy të moshuar teksa po kalonin rrugën 1 min më parë

Një aksident ka ndodhur në rrugën Skënderbeu në Fier apo siç quhet ndryshe rruga për tek ETC. Një automjet ka përpalsur dy të moshuar që po kalonin rrugën.

Fatmirësisht dy kalimtarët jane dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal në Fier për të marrë ndihmën mjekesore dhe janë jashtë rrezikut për jetën

Në vendngjarje ka shkuar policia për të zbardhur shkaqet e aksidentit.