Prapë tërmet në ora 09.05

Një tjetër tërmet ka lëkundur, Durrësin dhe Tiranën.

Sipas të dhënave nga Instituti Europian i Sizmiologjisë, tërmeti i orës 9:05 minuta ishte 3.5 ballësh i shkallës rihter.

Tërmeti është ndjerë në të gjithë Shqipërinë e Mesme.