Liverpooli i ofron rinovimin e çmendur, Mane do të përfitojë më shumë se Salah

Me 26 gola në 50 ndeshje, Sadio Mane ishte padyshim një nga më të mirët e Liverpoolit sezonin e kaluar, vit në të cilin “The Reds” arritën të shpallen edhe kampionë Europe duke mundur Tottenhamin.

 

Edhe këtë sezon senegalezi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, duke arritur të shënojë 4 gola në 6 ndeshjet e para. Vitin e kaluar Mane firmosi një kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2023, me pagë prej 150 mijë paundësh në javë, ndërkohë që drejtuesit e të kuqve po bëjnë gati një tjetër kontratë.

Sipas mediave britanike, Liverpool është gati t’i ofrojë sulmuesit senegalez një pagë prej 220 mijë paundësh në javë, 20 mijë paundë më shumë se paga e Muhamed Salah, me kushtin që Mane të firmosë zgjatjen e bashkëpunimit deri në verën e 2025-ës. Në javët në vijim pritet që menaxherët e sulmuesit të mbërrijnë në “Anfield” dhe të nisin bisedimet zyrtare, për të bërë të mundur hedhjen e firmës mbi kontratën e re.