Lëkundjet e tërmetit, reagon Presidenti

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar nga institucionet të monitorojnë situatën e krijuar pas goditjes së vendit nga dy tërmete të forta.

Reagim i Zedhenesit te Presidentit te Republikes, z.Tedi Blushi

“Presidenti i Republikes Sh.T.Z Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes.

Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja nderkohe qe eshte i rendesishem monitorimi i situates ne vazhdimesi  dhe informimi i qytetareve nga strukturat pergjegjese shteterore. Presidenti Meta po e ndjek situaten me vemendje dhe shqetësim”.