I tmerruar nga tërmeti, një person del në rrugë me të mbathura

Frika nga tërmeti ka bërë që të gjithë banorët të dalin jashtë banesave. I tillë është edhe personi në foto, i cili ka dalë në rrugë me të mbathura.

Duke iu referuar Institutit të Energjisë Ujit dhe Mjedisit, MM deklaron se tërmeti ka qenë me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë. Epiqendra ka qenë 30 km në veri të Durrësit.

Në bregdet afër kepit të Rodonit. Sipas MM ky është tërmeti më i fortë në 20-30 vitet e fundit