Formacioni më i shtrenjtë i kombinuar mes Milanit e Interit (FOTO LAJM)

Milani dhe Inter sonte në mbrëmje do të përballen në Derbin e Madoninës. Duke u bazuar në vlerat e futbollistëve në “transfermarkt”, kemi hartuar një formacion me lojtarët më të kushtueshëm nga të dyja skuadrat.

Skema është 3-5-2, ndërkohë që Suso dhe Rebic do të luajnë në krahët e sulmit, ndërkohë që edhe në repartet e tjera ka lojtarë nga të dyja ekipet.

GIANLUIGI DONNARUMMA (MILAN)- 55 milionë euro


MILAN SKRINIAR (INTER) – 60 mln


STEFAN DE VRIJ (INTER) – 50 mln


ALESSIO ROMAGNOLI (MILAN) – 50 mln


SUSO (MILAN) – 40 mln


NICOLÒ BARELLA (INTER) – 36 mln


MARCELO BROZOVIC (INTER) – 50 mln


LUCAS PAQUETÀ (MILAN) – 35 mln


ANTE REBIC (MILAN) 40 mln


ROMELU LUKAKU (INTER) – 75 mln


KRZYSZTOF PIATEK (MILAN) – 40 mln