10 lojtarët që kanë luajtur në Derbin e Milanos dhe mund t’i keni harruar

Derbi i Milanos është padyshim një ndër ndeshjet më tërheqëse në futbollin botëror. Milani dhe Interi krijojnë një atmosferë shumë të bukur, teksa të dyja tifozeritë shquhen pasionin që kanë për ekipin e tyre në shkallët e stadiumit me banderola nga më të ndryshmet.

Të shumtë kanë qenë futbollistët që e kanë provuar veten në këtë ndeshje, ndërkohë që disa prej tyre ndoshta edhe i keni harruar.

1 – MARCO STORARI


2 – BOJAN


3 – ADEL TAARABT


3 – RICCARDO SAPONARA


4 – MARCO VAN GINKEL


5 – ANDREA BERTOLACCI


6 – MICHAEL ESSIEN


7 – MATI FERNANDEZ


8 – LUCAS OCAMPOS


9 – NIKOLA KALINIC


10 – GONZALO HIGUAIN