VIDEO/ Ishin duke luajtur futboll, rrufeja godet lojtarët në fushën e lojës

Një ndeshje futbolli midis dy shkollave në Xhamajkë, për pak sa nuk është kthyer në një tragjedi.

Gjatë zhvillimit të ndeshjes midis shkollës “Ëolmer’s Boys” dhe “Jamaica College”, rrufeja ka dëmtuar dy studentë që ndodheshin në fushën e lojës. Pamjet e mëposhtme tregojnë momentin kur dy lojtarët dëmtohen nga rrufeja dhe bien në tokë duke shtrënguar kokën.

Të dëmtuarit u dërguan menjëherë në spital, ku morën ndihmën e parë nga mjekët.