Napoli trondit kampionët e Europës, Valencia befason Chelsea-n (VIDEO)

Napoli ka arritur një fitore shumë të rëndësishme 2-0 në super ndeshjen ndaj Liverpoolit. Ndeshja u dominua nga të kuqtë që shpërdoruan shanse të shumta shënimi në fraksionin e parë, por fati do të ishte me skuadrën e Ancelottit. Të kaltrit do të fitonin një penallti 8 minuta nga fundi i kohës së rregullt, i cili të do të kthehej në gol nga Dries Mertens. Në minutën e 92-të, Llorente përfiton nga një përgjumje e mbrojtjes së të kuqve.

Valencia ka arritur një fitore minimale ndaj Chelsea-t në transfertë me një gol të shënuar nga Rodrigo në minutën e 75-të. Salzburgu triumfoi 6-2 ndaj Genk, teksa spikati sulmuesi i talentuar Erling Haland me 3 gola, duke u bërë futbollisti i 8-të, që realizon tripletë në këtë kompeticion, edhe pse në fakt është vetëm 19 vjeç. /R.Lika-Koha Jone/