Mesazhi i kryeministrit Rama për vitin e ri shkollor

Kryeministri Edi Rama ka uruar nxënësit që sot u drejtohen bankave të shkollave, Rama publikon 10 fëmijë me rezultate të shkëlqyera.

“MIRËMËNGJES dhe me këta 10 yje që shkëlqejnë me shembullin e tyre në çdo lëndë mësimi, ju uroj të 455 mijë nxënësve nga klasa e parë në të dymbëdhjetën, mësuesve e prindërve të tyre në të gjithë Shqipërinë, një Vit të Ri Shkollor sa më të mbarë” – shkruan Edi Rama teksa poston fotot e mëposhtme.