Dueli me Liverpool, Ancelotti nxjerr “skarco” Elseid Hysaj

Pritej që të ishte pjesë e ekipit për takimin kundër kampionëve të Europës, por planet e Carlo Ancelottit kanë sjellë të papritura për Elseid Hysaj.

Mbrojtësi shqiptar nuk është preferuar për të qënë pjesë e grupit për këtë duel, kjo edhe për shkak të një dëmtimi. Në listën e bërë publike pak minuta më parë, emri i Hysaj është ai që mungon.

Shkodrani, i cili mbajti shiritin e kapitenit me kuqezinjtë, ku realizoi edhe golin për 2-1 në fitoren 4-2 kundër Islandës është lënë jashtë për shkak të një problemi muskular.

Për krahun e djathtë të mbrojtjes, Ancelotti ka thirrur në apel, Malcuit dhe Mario Rui, të cilët do të luftojnë për një fanellë titullari. Takimi mes Napolit dhe Liverpool do të luhet nesër në orën, 20:45 dhe është i vlefshëm për grupin E. Ndërkohë, pjesa tjetër do të jetë si më poshtë: