Arena Kombëtare, Vasili: Stadium çalaman dhe me patericë (parash)

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në facebook, ka folur për Arenën Kombëtare. Teksa e cilëson këtë të fundit si stadium çalaman dhe me patericë (parash), ai me ironi thekson se: ”Ky i Edi Ramës po që është stadium dhe jo si këta stadiumet kot si Alianz Arena në Torino apo Santiago Bernabeu në Madrid me nga katër tribuna e pa kulla”.

Postimi i plotë

Stadium Çalaman dhe me paterice (parash)!? Ka te drejte kryeministri kur thote qe nuk ka te dyte ne dynja si kjo arena kombetare qe po ben!? Me nje tribune mangut dhe nje kulle si paterice eshte unik si stadium si çalaman. Ky i Edi Rames po qe eshte stadium dhe jo si keta stadiumet kot si Alianz Arena ne Torino apo Santiago Bernabeu ne Madrid me nga kater tribuna e pa kulla.