Berisha: SHISH i fsheh Presidentit raportet për drogën

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në emisionin “Opinion” se qeveria “Rama” po fsheh të dhënat për trafikun e drogës dhe kriminalitetin në vend.

Berisha u shpreh se Shërbimi Informativ Kombëtar “i fsheh kreut të shtetit raportet për drogën”.

“SHISH i dërgon raporte të ndryshme për situatën e mbjelljes së drogës Kryeministrit Edi Rama dhe tjetër raport, duke hequr të dhënat, Presidentit të Republikës, që është dhe Kryetari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare”,- tha Sali Berisha.