Ndaj Francës fituam Bare-n, veprimi i tij po bën xhiron e botës (VIDEO)

Ndaj Francës ishte një ndeshja e gjitha për t’u harruar, por kjo nuk do të thotë se nuk fituam asgjë. Të paktën njohëm edhe më shumë vlerat e Keidi Bare-s.

 

Këtë e tregon edhe një video e shkurtër e UEFA-s, në llogarinë e sa në Instagram, ku shfaqet mesfushori kuqezi që driblon me zgjuarsi dy futbollistë, sulmuesin e Barcelonës, Antoine Griezmaan dhe mesfushorin e Atleticos së Madridit, Lemar.

Veprimi teknik i lojtarit kuqezi ka bërë xhiron e botës në rrjetet sociale.