Goli më i shpejtë në historinë e futbollit shënohet nga Kosova ndaj Anglisë

Kosova po luan në Angli. Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova.

Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha. Por më pas Anglia shënoi 5 gola duke e çuar rezultatin në 5 me 1 në pjesën e parë. Siç duket ai gol i shpejtë zgjoi luanët anglezë.