Reya zbulon listën për dy ndeshjet me Francën dhe Islandën

”Koha Jonë”, ka siguruar listën e plotë të ekipit kuqezi, në kuadër të ndeshjeve me Francën dhe Islandën për ”Euro “2020”. Trajneri Edi Reja do të ketë në dispozicion 32 lojtarë për ndeshjet kundër Francës dhe Islandës. Prurjet e reja janë mesfushori Klaus Gjasula, i cili luan me Paderbom, dhe Liridon Selahi që luan me Twente.

Portierë: Thomas Strakosha, Etrit Berisha dhe Alban Hoxha.
Mbrojtës: Hysaj, Dermaku, Mihaj, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Veseli, Mërgim Mavrajn.
Mesfushorë: Ramadani, Lenjani, Xhaka, Bare, Abrashi, Memushaj, Klaus Gjasulën dhe Kristi Qosen.
Sulmues: Uzuni, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Odise Roshi, Rei Manaj.

Vijon…

/Rozalb Lika/