Vasili: Rama, i vetmi që refuzon OBSH

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaron se kryeministri Edi Rama ka refuzuar këshillat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për mos dhënien me koncesion të laboratorëve. Vasili shprehet kryeministri shqiptar është i vetmi në glob që merr një vendim të tillë.\
Postimi i plotë i Petrit Vasilit:
Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka kërkuar qeverisë së Edi Ramës që të mos i japë laboratoret e spitaleve me koncesion.
Edi Rama nuk pyeti as për Organizatën Botërore të Shendetësisë e jo më për institucionet financiare dhe i dha laboratorët me koncesion.
As vendet me te prapambetura dhe diktatoriale te globit per problemet e shendetesise nuk kane guxuar kurre ta sfidojne e ta kundershtojne OBSH per shkak te autoritetit absolut profesional qe ajo dhe orientimit mbareboteror te politikave shendetesore qe OBSH ben.
I vetmi ne glob qe e refuzon OBSH- në eshte nje i paditur dhe shkollepaket si Edi Rama.
Pyetjet qe shtrohen per Edi Ramen.
1.A mos eshte edhe Organizata Boterore e Shendetesise kazan?
2.Apo mos eshte qeveria e tij grabitqare e paskrupullt e parave te shqiptareve ndaj nuk pyet as per OBSH?
Pergjigja eshte shume qarte per te gjithe shqiptaret: arsyeja e vetme eshte e dyta pra qeveria e Edi Rames si grabitqare e parave te popullit.
P.S Megjithate edhe per kete turp te padegjuar Edi Rama i ka marre masat se nuk ka firmosur vete po ja ka lene zv.kryeministrit.