Bale dhuron spektakël, Benzema gjen rrjetën e parë sezonale te Reali (VIDEO)

Disa ditë më parë Real Madrid nuk po arrinte që ta shiste Gareth Bale, por sot Zidane e hodhi në fushë nga minuta e parë pas mungesës së Hazard. Në fakt uellsiani ia ka shpërblye menjëherë besimin duke krijuar golin e parë sezonal për ekipin e tij.

Në minutën e 12-të, Bale bën një veprim të bukur dhe më pas pason në zonë, atje ku Benzema e ka të thjeshtë për ta shtyrë topin në rrjetë.