Hajdutët “avullojnë” kasafortën e marketit dhe një Range Rover

Një grabitje është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës.

Burime nga Policia e qytetit bregdetar bëjnë me dije se disa persona ende të paidentifikuar kanë grabitur kasafortën e një marketi në Gjirin e Lalzit.

Gjithashtu dyshohet se grabitësit kanë vjedhur edhe një automjet tip “Range Rover”, që ndodhej në afërsi të marketit.

Automjeti ishte në pronësi të një 55-vjeçari, që e kishte parkuar pranë marketit.

Policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.