Rama nxjerr fotot dhe paralajmëron: Koha e përfitimeve abuzive ka marrë fund

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot një galeri fotosh të subjekteve të bllokuara, pasi ushtronin aktivitetin e tyre në kundërshtim me ligjin dhe në dëm të konkurrencës dhe konsumatorit.

Sipas Ramës, kjo kohë e përfitimit abuziv ka marrë fund dhe ka paralajmeruar se të njëjtin fund do të kenë të gjithë subjektet abuzive, ndërkohë që aksioni do të vijojë në gjithë vendin.

Postimi i Ramës:

#STOPINFORMALITETIT✋
Nga Velipoja deri në Ksamil vijojnë bllokimet ligjore të subjekteve që akoma s’e kanë marrë vesh, se koha e përfitimeve abuzive në dëm të konkurencës e të konsumatorit ka mbaruar #ZeroTolerancë👊