VIDEO/ “Hajdutët ishin kthyer në makth”, banorët bëhen bashkë dhe kapin 4 vlonjatët

Vjedhjet e njëpasnjëshme të kryera në fshatin Drenovë të Beratiot jaë bërë një shqetësim I madh për banorët e zonës. Dhe pse shpesh janë anuar në polici duket se kjo e fundit nuk ka bërë asgjë për të zgjidhur problemin.

Vjedhja e fundit, ajo e 10 milionë lekëve të vjetra në shtëpinë e njërit prej banorëve të fshatiti ka bërë që banorët të indinjohen, të mblidhen sëbashku dhe të vihen në kërkim të 4 hajdutve.

Atat I kanë gjetur e më pas kanë lajmëruar policinë për të arrestuar. 3 prej tyre ndodhen në ambjentet e paraburgimit të Beratiti ndërkohë që I katërti është shpallur në kërkim.