Milani barazon në miqësoren sekrete, spikat vetëm Theo Hernandez

Nga miqësorja sekrete e Milanit së fundmi, e vetmja indicie që nxjerrin mediat italiane është rezultatit 1-1 ndaj Novarës. Kuqezinjtë nuk kanë shkuar më shumë se një barazim, teksa golin e vetëm për skuadrën e Giampaolos u shënua nga Theo Hernandez, i vetmi nga të rinjtë në fushë.

 

Skuadra kuqezi zbriti në fushë me Gigio Donnarumma-n në portë, në mbrojtje Calabria, Musacchio, Romagnoli dhe Rodriguez, në mesfushë Calhanoglu, Biglia dhe nga të rinjtë është Brescianini. Në sulm ndërkohë Suso dhe Castillejo ishin në mbështetje të Piatek.

Krunic dhe Andre Silva nuk u aktivizua për asnjë minutë, ashtu si edhe Cutrone. /R.Lika-Koha Jone/