Artistët që do të performojnë në Sunny Hill Festival

Përmes një fotoje të publikuar në Instagram, Sunny Hill Festival njofton se në koncertin 3-ditor që do të organizohet në Gërmia Park në Prishtinë më 2,3 dhe 4 gusht, do të performojnë mbi 30 artistë, shqiptarë e të huaj.

Mbrëmjet do të kryesohet nga 3 emrat:

1. Miley Cyrus/ 2 gusht
2. Gashi/ 3 gusht
3. Calvin Harris/4 gusht

Po kështu do të performojnë:

Njomza
Ilira

Disa nga artistët shqiptarë më të njohur:

Elvana Gjata
Ledri Vula
Mc Kresha
Lyrical Son
Kida
Buta
Lumi B
Ylli Limani
Kejsi Tola
Xuxi
Lluni
Art Lokaj
Bojken Lako