Zbulohen dy laboratorë artificialë droge, kapen me tonelata marijuanë

Në Bosnjë dhe Hercegovinë zbuloi laboratorë, që kultivonin sasi të mëdha droge.

Policia njoftoi se ka zbuluar dy laboratorë gjigant droge në zonën e Banja Luka për prodhimin e marijuanës.

Zbulimi u bë gjatë operacionit “Unikat”, ndërsa në pranga ranë 4 persona.

Në laboratorin artificial për prodhimin e drogës u gjet rreth 1 ton lëndë narkotike.

Në pranga ranë Nenad Dragisic, Dean Djajiç, Danijel Trninic dhe Sanel Seranic. Dragisic dhe Seranic janë të njohur për policinë.