Zoff: Koulibaly është më i mirë se De Ligt

Dino Zoff nuk i kursen elozhet për Matthijs de Ligt, blerjen më të rë te Juventusit, i cili pritet që të mbërrijë shumë shpejt në Torino.

 

“Duhet të rritet ende, por personaliteti nuk i mundon, ashtu si edhe forca fizike. Beckenbauer në fundin e karrierës ishte më i kompletuar se De Ligt, ndoshta edhe ai do të shkojë në rrugën e tij. Por është ende herë për ta thënë.

Aktualisht Koulibaly është më i fortë se De Ligt, kanë 8-9 vite diferencë dhe është logjike të jetë kështu. Kur holandezi të kalojë rendimentin e tij, mund të futet mes më të mirëve”, deklaroi Zoff në një intervistë të dhënë për Gazzetta dello Sport. /Koha Jone/