Shembet ndërtesa pranë stadiumit kombëtar, Veliaj: Çibani i fundit

Shembet ndërtesa me fasadën prej xhami pranë stadiumit kombëtar.

Kreu i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj, duke e quajtur këtë çibanin e fundit shkruan se në këtë mënyrë rrëzohet edhe “ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranës për ta hapur plotësisht Sheshin Italia për Arenën Kombëtare”.
Aksioni ka nisur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Në këtë godinë ishin vendosur disa biznese, si bar kafe dhe fast food.

Postimi i Veliajt

Çibani i fundit! Iken ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes për ta hapur plotësisht Sheshin Italia per Arenen Kombetare

Shpronesim per ata me leje, prishje per te fortet qe shtuan katet pa leje ne kohe te Lulit e Kunatit famekeq. #TiranaNukNdalet