Braçe lëshon gojën: Lyrzim, çoje b*thën nga karrigia

Zv.kryeministri Erion Braçe, pasi vizitës së Bashës në Selenicë dhe deklaratës së tij se kryebashkiak mbetet Përparim Shameti, i është përgjigjur me një replikëme gjuhë jo etike  në rrjetet sociale.

Postimi i plotë Braçes:

Ti Lyrzim nuk po lufton për karrige?

Ti Lyrzim po lufton për interesin publik?

E ke seriozisht kid?

Atehere,

merre per veshi ate Papin tend,

domethene “kryetarin legjitim” te Selenices,

te dy bashke coni bythen nga karrigia partiake e tavolina po e tille,

shkoni e nderroni transformatorin nga merr energji pompa e ujesjellesit se meruat Selenicen;

Ka 7 dite pa uje dhe Papi yt legjitim as qe mendon per kete!

Ujesjellesi eshte ne pronesi te tij,

pompen e dogji se e linte dite nate ndezur e pa kontroll;

Pompem e re ja bleme dhe ja vendosem ne, Qeeeeeveeeeeriiiiiiiiiiiiaaaa!

Tani lerini denglat me e ne karrige e nderroni transformatorin se edhe ate e keni djegur!

Ky eshte interes publik!

Bejeni tani meqe qenkeni ne Selenice!

Ndryshe e bejme ne,

por ti e ju hani peshk pas kesaj!