Media Skoceze: Dita surprizuese – Presidenti i Shqipërisë, selfie me tifozët e Celtic

Media zyrtare e klubit skocez të Celtic-ut i ka bërë jehonë ngjarjes së ditës së djeshme ku Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka ndarë disa momente argëtuese me tifozët e Celtic të cilët kishin udhëtuar në Bosnjë për të ndjekur ekipin e tyre të zemrës.

Uebsajti zyrtar “Celtsarehere.com” i tifozëve të Celtic e ka cilësuar si ditë surprizuese dhe të shkëlqyr atë të djeshmen, ku Presidenti po u fliste atyre për ish-futbollistin e Celtic dhe shokun e tij shqiptar Rudi Vata!

Shkrimi i medias skoceze

Tifozët CELTIC janë të njohur në të gjithë botën për mbështetjen e tyre të madhe në transfertë. Nuk ka rëndësi se në cilën cep të globit Celtic që ekipi i tyre i zemrës luan, ata janë gjithmonë pranë tyre.

Ditët e pushimit mund të jenë legjendare dhe të rastësishme, por disa nga djemtë të pranishëm në Bosnjë për ndeshjen kundër Sarajevës, kanë një histori interesante për të treguar për pjesën tjetër të ditëve të tyre kur bëhet fjalë për ndarjen e ngjarjeve në bar.

Ndërsa u kënaqën para ndeshjes, një grup tifozësh keltësh u afruan nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta për një selfie.

Nën imazhet e tyre të postuara, tifozi i Celtic-ut, Damian gjithashtu pohoi se Presidenti po u fliste atyre për ish-futbollistin e Celtic dhe shokun e tij shqiptar Rudi Vata!

Kjo është e shkëlqyer. Nuk është se të rastis çdo ditë që të shkosh në Bosnje për të mbështetur skuadrën tënde dhe të afrohesh pranë Presidentit të Shqipërisë duke kërkuar një “selfie” dhe duke i folur për Rudi Vatën!

/ Koha Jonë