Rama sqaron përgjimet e Zaev- it

Nga Ylli Dylgjeri –

Gazetari: Si mund ti ndodhi nje Kryeministri si Ju qe u angazhuat per ta mbështetur me votat e shqiptarëve?

Rama: Ehhh, çtju them? Mesa duket edhe ate
e ka futur ne kurth Peter i Bild-it.
Gazetari: A i dhate ndonje keshille me kete rast?

Rama: I thashe te mos jape doreheqje se dhe Une keshtu i shmanga sulmet e Bild, nderkohe ofrova edhe avokatin gjerman qe po punon per mua.

Gazetari: Si mund Tju ndodhi keshtu Ju ballkanasve me aspirata euroatlantike?

Rama: Ne ballkanasit na mbajne per te lehte, por Jo, ne jemi çuna garipa.

Gazetari: Si shpjegohet qe te zgjodhen ruset Ty.

Rama: Me mire ruset se sa Niçja, haaaaaaa!
Faleminderit