Rama merret me filozofi: Humbësit nisen njëherë dhe më pas rreken të fitojnë

Kryeministri Edi Rama pas protestës së opozitës ka bërë një reagim në rrjetet sociale.

Me anë një të shprehje të Sun Tzu, kreu i qeverisë shkruan:

“Fituesit fillimisht fitojnë, pastaj nisen në betejë. Ndërsa humbësit nisen njëherë dhe më pas rreken të fitojnë”.