Tjetër tërmet lëkund Shqipërinë/ Dridhet jugu i vendit

Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin pasditen e sotme.

Pas serisë së lëkundjeve në Korçë, sot rradhën e ka patur Memaliaj.

Tërmeti me magnitudë 3,5 të shkallës rihter ka rënë 16 km në veri-perëndim të Memaliajt dhe 28 km në lindje të Vlorës.

Ende nuk ka informacione për dëme materiale apo në njerëz.