Në Spanjë janë të sigurt, arrihet marrëveshja Neymar-Barcelona

“Telenovela” e merkatos së verës që ka protagonist Neymar dhe mision rikthimin e tiuj te Barcelona është pasuruar me një tjetër episod. Pas serive të para, ku sulmuesi brazilian konfirmoi dëshirën për t’u larguar nga Paris SG, duke pranuar edhe ulje të ndjeshme në të ardhmen e tij, mediat spanjolle I paraprijnë atij që do të jetë fundi i lumtur.

Në fakt, e sigurt për këtë është e përditëshmja katalunjase “Sport”, e cila në faqen e parë të saj në numrin e së martës tregon se si Nejmar dhe Barcelona kanë arritur marrëveshjen për rikthimin e tij në “Camp Nou”. Me këtë marrëveshje në dorë, Barcelona duhet të gjejë formulën e duhur për të bindur Paris SG.

Neyjr

Ajo bazohet në një faturë jo më shumë se 130 milion euro, si dhe kartonin e një mes Felipe Coutinho ose Osmane Dembele. Për momentin, kampionët francezë janë larg pretendimeve të tyre, por sipas mediave spanjolle rezistenca nuk do të qëndrojë gjatë dhe e ardhmja e Neymar është vendosur.