Presidenca, nesër në konferencë për mediat për vendimin e Kolegjit Zgjedhor

Presidenca pritet të dalë nesër në orën 08:00, në një komunikim me mediat lidhur me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për datën e zgjedhjeve.

Burime nga Presidenca thanë për “Koha Jonë” se tema e konferencës do të jetë për “vendimin e sotëm të Kolegjit dhe krizën e rëndë politike në vend”.

Nuk dihet nëse në konferencë do të jetë Presidenti i Republikës apo Këshilltarët e kreu të shtetit.