Surprizon deputeti i Ramës: Erion Veliaj, kandidat për Kryeministër

PREZANTOHET PARKU OLIMPIK - Kryeministri Edi Rama dhe Kandidati i PS per Bashkine e Tiranes, Erion Veliaj, gjate prezantimit te projektit per ndertimin e Parkut Olimpik dhe Kopshtit Zoologjik./r/n/r/nPRESENTATION OF OLIMPYC PARK - Prime Minister Edi Rama and Candidate of Socialist Party for the mayor of Tirana Erion Veliaj, during presentation of the project for the construction of Olympic Park and Zoo.

Gjatë intervistës për “Top Talk”, deputeti i PS-së Ervin Bushati tha se sfida e mazhorancës nuk është opozita, por të bindë qytetarët se socialistët janë zgjedhja më e mirë.

Ai shkoi më tej kur theksoi se zgjedhja më e mirë për Tiranën është Erion Veliaj, të cilin e cilësoi si kryeshërbëtori i qytetit dhe kandidat i ardhshëm për Kryeministër.

Kjo është hera e parë që një zyrtar socialist artikulon publikisht se pasardhësi i Edi Ramës në krye të qeverisë do të jetë Erion Veliaj.

Ervin Bushati është deputet i Qarkut Tiranë dhe Sekretar i Grupit Parlamentar të PS-së.
Top Channel