Vasili: Mashtruesi Edi Rama, dje dhe sot për policinë!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama për Policinë e Shtetit. Vasili sjellë një deklaratë të Edi Ramës në vitin 2013, kur kryeministri u bënte thirrje efektivëve të policisë që të blejnë vota për Partinë Socialiste.

Deklarata e Petrit Vasilit:

Mashtruesi Edi Rama dje dhe sot per Policine!!

Edi Rama eshte thjesht nje mashtrues kete e ka kuptuar edhe shqiptari me i fundit. Kush e beson me Edi Ramen do te thote se nuk ka asnje fije respekti per vehten.

Pasi keni pare nga publikimet e BILD dhe se si e katandisi policine per shkak te komisareve te inkriminuar ne nje hajdute ordinere votash,

Shiheni vete kete mashtrues te pacipe se ç’thoshte per policine ne 2013 ne fushate elektorale, shiheni gjithashtu po kete syfet se si i bente thirrje policise te bente vota per PS.

Per kete te fundit edhe u padit nga LSI por prokuroria ja mbylli krimin se mashtruesi kishte kerkuar gjoja falje ne FB. Cfare turpi!

Ne kete menyre shuani cdo iluzion per kete mashtrues dhe demagog.