Sarri te Juventusi, tifozët e Napolit kanë një urim të veçantë për të

Maurizio Sarri ka lënë gjurmë shumë të forta me ekipin e Napolit, duke arritur në një sezon që të grumbullonte edhe 92 pikë, por pa mundur që të fitojë kampionatin. Nga sot a ka marrë drejtimin e Juventusit, një zgjedhje që tifozët e kaltër nuk e pranojnë dot.

 

Klubi i Napolit i ka uruar mirëseardhjen Sarrit në një mënyrë unike. Ata kanë marrë mendimin e tifozëve të tyre.  “Dalsh në vendin e dytë dhe fitofsh sërish Europa Leaguen”, komentojnë me humor tifozët.