Po punonte tokën, peqinasi bie nga zetori dhe humb jetën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Peqin.

Një përson ka ndërruar jetë teksa po punonte tokën.

Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për 55-vjeçarin me iniciale Rr.X.

Mësohet se ky i fundit ka rënë nga zetori.

Ai nuk mundi t’i mbijetonte rënies dhe ka ndërrur jetë në vend.